Vali Kaldırım'dan Kandil Mesajı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Regaip Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Kaldırım'dan Kandil Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Regaip Kandili nedeniyle yayımladığı mesajda, “Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen üç ayların ilki olan, Recep ayının müjdecisi Regaip Kandili’ni idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Vali Kaldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bu mübarek geceler, Müslümanların birbirine kenetlenmesine vesile olan, manevi duygularımızın zirveye ulaştığı, ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olunan, huzur ve sürura kavuştuğumuz müstesna zaman dilimleridir. Bu önemli geceleri, kalplerimizi iman, ilim, hikmet ve hakikat nuruyla aydınlatabilmek için güzel bir fırsata dönüştürdüğümüz, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı artırdığımız ve doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde hakkıyla eda etmiş oluruz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Elazığlı hemşerilerim olmak üzere aziz milletimizin ve İslam aleminin Regaip Kandili'ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.” dedi.