Video Konferans Aracılığı İle Okul Müdürleri İle Görüştü

Milli Eğitim Müdürü Feyzi GÜRTÜRK, il genelinde görev yapan tüm okul müdürleri ile bir Video Konferans gerçekleştirdi.

Video Konferans Aracılığı İle Okul Müdürleri İle Görüştü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeni tip Koronavirüs tehdidi nedeni ile Uzaktan Eğitim ile eğitimine devam eden öğrencilerin durumları ile ilgili yapılan çalışmaları değerlendirmek ve süreç içerisinde okullarda  alınan tedbirleri görüşmek üzere Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk tarafından okul müdürleri  ile bir Video Konferansı gerçekleştirildi.

Yaklaşık bir saat süren konferans süresince müdürlüğün talepleri okullara  iletilirken, okul müdürlerinin de sistem üzerinden sordukları sorulara Müdür Gürtürk tarafından cevap verildi.

İçinde bulunduğumuz zorlu sürecin el birliği ve dayanışma ile atlatılabileceğini ifade eden Gürtürk, Bu süreç içerisinde öğretmenlerimizin mutlaka her türlü iletişim kanalı ile öğrencilerimize ulaşmalarını ve hem EBA TV ve portalı aracılığı ile hemde güvenli diğer iletişim kaynakları ile çocukların ders takiplerinin yapılmasını istedi.

Yaşadığımız sürecin bir tatil süreci olmadığını okul müdürlerine ifade eden Gürtürk; Türkiye ancak bir kaç büyük ülkenin yapabildiği şeyi Uzaktan Eğitimi uygulayarak milyonlarca öğrencisine ulaşabiliyor. Bu süreçte tüm öğretmenlerimizin gösterdiği çaba ve özveriyi takdirle karşılıyoruz. Çabamız çocuklarımızın bu süreci en az zararla atlatabilmelerini sağlamaktır" dedi.