'Yaparsa Cumhur İttifakı Yapar'

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, uzun yıllardır kamu oyununun gündemini işgal eden Pertek Köprüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

'Yaparsa Cumhur İttifakı Yapar'

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, uzun yıllardır kamuoyununun gündemini işgal eden Pertek köprüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Işıkver açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“27.Dönem Milletvekillerimizin de önemli gayretleri ile güzergâh tespiti yapılan ve proje safhasına getirilen, insanımızın uzun yıllardır hasretle yapımını beklediği Pertek Köprüsünün proje ihalesi süreci 22 Kasım 2023 tarihinde ön yeterlilik dosyalarının teslimi ile başlatılmıştı. Herhangi bir aksilik olmazsa 4 Ocak 2024’e kadar ihale sonucu açıklanacak ve 18 Ocak 2024’te de sözleşme süreci tamamlanacaktır. Yüce Rabbim bizlere, köprümüzün proje paftalarına yapılacağı gibi yerinde de yapıldığını görmeyi nasip etsin. Bu uğurda mücadele etmeye, konuyu gündemde tutmaya, bakanlıklar nezdinde yapım sürecine geçilmesini sağlamak maksadıyla takibini yapmaya devam edeceğimizi kamuoyunun bilgilerine arz ederim. Yaparsa cumhur ittifakı yapar”