'Yapılan Zamlar Geri Çekilmeli'

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin olağanüstü toplantısına katıldı.

'Yapılan Zamlar Geri Çekilmeli'

Türkiye Büyük Millet Meclisi, KDV ve ÖTV oranlarının yükseltmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi'nin başvurusuyla olağanüstü toplandı.

Olağanüstü toplantıya katılım sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Uygulanan yanlış ekonomi politikalarından kaynaklı oluşan bütçe açığının karşılanması için Katma Değer Vergisi yüzde 8 olan ürünlerde yüzde 10’a, yüzde 18 olan ürünler yüzde 20’ye yükseltildi. Özel tüketim Vergisine ve harçlara getirilen zamlarla beraber iğneden ipliğe binlerce ürünün fiyatında artışa neden oldu. Kur korumalı mevduat ve seçim harcamaları sonrası bütçe açısından ciddi bir arayışa neden oldu. Bütçe açığının faturasını vatandaşlara kesen bu uygulamalardan vazgeçilmelidir. Çalışan kesim zaten enflasyon altında ezilmekte, giderek yoksullaşmaktadır. Bununla birlikte asgari ücrete ve memur maaşlarına yapılan zamlar, bu yapılan yüksek oranlı vergi zamları ve enflasyon neticesinde hemen erimiştir. AKP’nin sebep olduğu ekonomik yıkımın faturasını kıt kanaat geçinen halka yıkmak insafsızlıktır. Yapılan KDV ve ÖTV zamlarının geri çekilmesi gerekmektedir.” diye konuştu.