Yeni Düzenleme için Çalışmalar Başladı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın girişimleri sonucunda Elazığ Belediyesi'ne devredilen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) eski binasının yıkım çalışmaları başladı.

Yeni Düzenleme için Çalışmalar Başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından ‘15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi’ ihale çalışmalarına başlanacak.

Göreve başlamasıyla birlikte şehrin gelişim ve değişimine değer katan projelerinin bir bir hayata geçirilmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Başkan Şahin Şerifoğulları’nın vizyon projelerinden biri olan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Otoparkı ve Meydan Düzenleme Projesi de start aldı. Başkan Şahin Şerifoğulları’nın vaatleri arasında yer alan proje kapsamında eski SGK binasının yıkılmasının ardından alan iki katlı, 235 araç kapasiteli yer altı otoparkı olarak düzenlenecek.

Projenin ikinci ayağında ise kent estetiğine değer katacak meydan ve çevre düzenleme çalışmalarına başlanarak, alan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Kapalıçarşı ile bütünlük oluşturacak şekilde kent meydanı olarak düzenlenecek.