'Yeni Seçim Kanunu Cumhur İttifakının Sonu Olacak'

İş İnsanı ve İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, Cumhur ittifağı tarafından meclise getirilen yeni seçim sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

'Yeni Seçim Kanunu Cumhur İttifakının Sonu Olacak'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, AK Parti, MHP ve BBP tarafından meclise getirilen yeni seçim sistemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yapılan yeni seçim kanununun Cumhur İttifakını oluşturan partilerin tükenmişliğinin bir itirafı ve çırpınışı olduğunu dile getiren Ercan, bu yasa düşünülenin ve hesap edilenin aksine AK Parti ve ortağının hezimetiyle sonuçlanacağını ifade etti.

"HALKIMIZ TEPKİSİNİ SANDIKTA VERMEYE HAZIRLANIYOR"
Geçmişten bugüne kendi lehine bir sonuç elde etmek amacıyla seçim kanunuyla oynayan ve kendi lehine sonuçlar elde etmek amacıyla yasa değiştiren partilerin hep kaybettiklerine dikkat çeken Ercan; “Yakın siyasi tarihimizdeki uygulamalar ve yaşananlar da gösteriyor ki kendi lehine sonuçlar elde etmek amacıyla seçim kanununda değişiklik yapan siyasi partilerin tümü halkımız tarafından sandıkta cezalandırılmış ve tersi bir sonuçla mağdur edilmesi planlanan siyasi partiler sandıktan zaferle çıkmışlardır. AK Parti ve ortağı halk nezdinde kaybettikleri güven ve desteği yeniden kazanmanın yollarını aramak yerine seçim sistemiyle oynayarak rakiplerini zor durumda bırakmak gibi bir yanlışa düşmüşlerdir. Halkımız bu konuda hükümetin attığı adımların asıl amacını ve asıl maksadını görüyor ve bu haksızlığa tepkisini sandıkta vermeye hazırlanıyor." dedi.

"HALKIMIZ SANDIĞI SABIRSIZLIKLA BEKLİYOR"
Başta İYİ Parti olmak üzere Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin ülkemizde yaşanan ve halkımızı perişan eden sorunları çözmede bir umut olarak gördüğünü, yanlışlara dur demek için halkımızın sandığı sabırsızlıkla beklediğini dile getiren İYİ Parti Elazığ Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan, bu yasa her ne kadar Millet İttifakı’nı zor duruma düşürme amacıyla çıkarılmış olsa da milletin feraseti ve iradesine çarparak Cumhur İttifakı’na sandıkta büyük bir hezimet yaşatacağını ifade etti.