Yeni Şehir Stadyumunda Önemli Gelişme!

Elazığ'da yapımı devam eden Yeni Şehir Stadyumunda incelemelerde bulunan AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 'stadyumun Eylül ayının sonlarına doğru teslimi yapılacak.' dedi.

Yeni Şehir Stadyumunda Önemli Gelişme!

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Yeni Şehir Stadyumunda incelemelerde bulundu.

Yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Milletvekili Bulut, stadyumun Eylül ayının sonlarına doğru tesliminin yapılacağını belirtti.

Yeni Şehir Stadyumunda Önemli Gelişme!

"EYLÜL AYININ SONLARINA DOĞRU TESLİM AYPILACAK"
Yeni Şehir Stadyumunda incelemelerde bulunan Milletvekili Metin Bulut yaptığı açıklamada, “il Müdürümüz ile birlikte tamamlanma aşamasında olan Stadyumumuzun inşaatı gezdik. Çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Şuan da yüzde 90 seviyesinde fiziki inşa çalışmaları devam ediyor. Eylül ayının sonlarına doğru teslimi yapılacak. Stadyumumuz Elazığ’ın en büyük özlemlerinden biriydi. Stadyum yaparken sadece maçların yapılacağı sportif müsabakaların olacağı bir stadyum değil, Yaşayan Bir Stadyum inşa ediyoruz. Allah nasip ederse burayı vatandaşlarımızla paylaşacağız, sürekli canlı olan ve diğer organizasyonlarında yapılabileceği teknik altyapıya sahip, onun dışında haftasonu sadece maç oynanan bir yer değil, artık günübirlik bütün branşlarda sporcu yetiştirme ve alt yapıya uygun bir tesis ve hizmet binamızın bulunduğu haftanın her günü aktif olan bir tesis olacak. Elazığ’a çok yakıştığını düşünüyorum. Yatırımların durmuş olduğu bir dönemde Gençlik ve Spor Bakanımız bizleri kırmadı ve Elazığ’ın talebini gerçekleştirdi. Zamanından önce bitiren yüklenici firmamıza teşekkür ediyoruz, tabi il müdürümüz de hemen hemen her gün şantiye şefi gibi bizlere aşama aşama bilgi veriyordu, bu bağlamda da Sayın Bakanımız’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Aziz şehrimizi için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yeni Şehir Stadyumunda Önemli Gelişme!