'Yerel Esnafımıza Sahip Çıkalım'

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, 2022-2023 eğitim öğretim yılının açılışı öncesi Elazığlı vatandaşlara çağrıda bulunarak, okul alışverişlerini yerel esnaftan yapmalarını istedi...

'Yerel Esnafımıza Sahip Çıkalım'

Velilerin okul alışverişlerini yerel esnaftan yapmasını isteyen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş “Tüm kazancı bu şehre yatırım olarak geri dönen yerel esnafımıza Elazığlı vatandaşlarımız sahip çıkmalı ve alışverişlerinde tercihlerini yerel esnaftan yana kullanmalı” dedi.

Okulların açılmasına günler kala velileri okul alışverişi telaşı sararken Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş vatandaşların okul alışverişlerini yerel esnaftan yapmalarını istedi.

"ESNAFIMIZ RAHAT BİR NEFES ALABİLİR"
Yerel esnaf kazanırsa şehrin kazanacağını belirten Başkan Ulaş; ”Yerel esnafın kazanması bu şehirde binlerce ailenin yüzünün gülmesi, akşam evlerinde sıcak bir yemeğin olması demektir. Ekonomik krizle boğuşan esnafımız ne yazık ki BAĞ-KUR’unu, kirasını, faturalarını ödeyememekte. Vatandaşlarımız küçük ya da büyük alışveriş demeden yerel esnafımızın yolunu tutmalı. Bu şekilde esnafımız bir nebzede olsa rahat bir nefes alabilir” dedi. 

"ESNAFIMIIZA CAN SUYU OLACAKTIR"
3 harfliler olarak tabir edilen zincir marketlerin Elazığ’a yok denecek kadar bir katkı sunduklarının altını çizen Başkan Ulaş “Zincir marketler bu şehre her mağazada 2-3 gencimizi çalıştırmak dışında bir faydası yok. Vatandaşlar, alışverişlerini yerel esnaftan yaparlarsa harcanılan para Elazığ’da kalır. Bu paralar da ilimize yatırım olarak geri döner. Vatandaşlarımız bir çorap, bir kalem dahi alacak olduklarında bile yerel esnafa uğrasınlar çünkü küçük alışveriş bile esnafımıza can suyu olacaktır” ifadelerini kullandı.