YRP MKYK Üyeleri Kamuoyuna Tanıtıldı

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında parti MKYK'sına seçilen Elazığlı isimler tanıtıldı...

YRP MKYK Üyeleri Kamuoyuna Tanıtıldı

6 Kasım 2022 tarihinde Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Büyük Kongresi yoğun katılımla Ankara’da Ankara Arena Spor Salonun’da gerçekleşti ve Fatih Erbakan, gerçekleştirilen kongre sonucunda yeniden genel başkan seçildi.

Türkiye’den tüm illerin yoğun katılım sağladığı kongreye Elazığ’dan da büyük bir katılım yapıldı. Kongre sonucunda Elazığ’dan 5 isim Yeniden Refah Partisi MKYK’sında yer aldı. YRP Elazığ İl Teşkilatı hem gerçekleşen kongre hakkında bilgi vermek hem de MKYK üyesi seçilen adayları tanıtmak amacıyla bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Ömer Ateş, büyük kongrenin iktidar partisinin bile sağlayamayacağı kadar büyük bir katılımla gerçekleştirldiğinin altını çizerek Elazığ’dan 23 otobüs, çok sayıda özel araç ve havayoluyla katılım sağladıklarını ve bu çalışmanın neticesinde Elazığ’dan 5 ismin MKYK’da yer aldığını söyledi.

YRP MKYK Üyeleri Kamuoyuna Tanıtıldı

İşte İl Başkanı Ateş’in açıklamasında öne çıkan başlıklar:

“TERÖRÜ VE DESTEKÇİLERİNİ LANETLİYORUZ”
Konuşmasının başında meydana gelen terör saldırısını kınayan Ateş: “Dün İstanbul’da hain bir tereörist saldırı sonucu hayatını kaybeden 6 vatandaşımıza allah’tan rahmet diliyorum. Yine bu patlamada hayattını kaydeben Elazığ’daki yakınlarını çok iyi tanıdığımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin Meydan’a rabbimden rahmet yakınlarına sabr-ı cemil diliyorum. Patlamada yaralanan vatandaşlarıma acil şifalar diliyorum. Tek şuçları o an oradan geçmek olan masum insanların vefat etmesine sebep olan böylesine bir hain saldırıyı yapanları, azmettirenleri ve arkasında duran güçleri lanetliyorum. Eylemi yapan yakalandı ve adelete teslim edildi lakin bu teröristi bu eyleme iten; ideolojik görüş, zihniyet, örgüt ve bunlara her alanda lojistik destek veren ülkelerin bu yolla hiç bir şey elde edemeyeceklerini, necip Türk milletinin vatan, bayrak ve ezan sevdasını söndüremeyeceklerini bilmelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

"HEPİMİZİN DİKKATLİ OLMASI GEREKİYOR"
Seçim dönemi yaklaşırken terör örgütlerinin provokasyonlarının artabileceğine dikkat çeken Ateş: ülkemizde kaos ortamı oluşturmak isteyen çevrelere karşı hepimizin dikkatli olması, oynanmak istenen oyunları bozmak amacıyla birlik ve bareberkliğimizi korumamız lazım. Görünen o ki seçim sathı mailine girildiği bu günlerden sonra, bazı mihrakların amaçlarına ulaşmak ve kamuoyunda korku ve panik oluşturmak amacıyla benzer eylemler planlama gibi bir düşünceleri var. Şunu özellikle belirtmek gerekir ki ülkemiz zor bir coğrafyada bulunuyor ve birçok küresel aktörlerin bölge üzerinde hesap ve planları var. Ortadoğuya hükmetmek ve bu bölgenin kaynaklarını sömürmenin yolunu Türkiye’yi islah etmekte gören çevrelere karşı feraset sahibi olmalıyız, Kurtuluşun Avrupa Birliği ile değil İslam birliği ile mümkün olacağının farkına varmalıyız artık” dedi.

YRP MKYK Üyeleri Kamuoyuna Tanıtıldı

“YENİDEN REFAH KURTULUŞ REÇETESİ SUNAN BİR SİYASİ HAREKETTİR”
Başkan Ateş açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Konuşmamın başında da ifade ettiğm gibi 20 Eylül itibariyle göreve başladık. Partimizn 2. Olagan Genel Kuruluna kısa bir süre kaldığı bir dönemde başladığımız görevimize, gündemimizin en büyük yoğunluğunu Ankara Arena Spor salonunda yapılacak kongremiz oluşturdu. Çünkü 23 Kasım 2018 tarihinde kurulan ve yeniden büyük Türkiye öncülüğünde, yer yüzünde adil bir nizamı hakim kılmak için siyaset yapan halkımızın tek umudu haline gelen bir partidir. Partimiz, her alanda bunalan ve sorunları günbegün artan halkımıza kurtuluş recetesi sunan bir siyasi harekettir.”

KONGREYE ELAZIĞ DAMGASINI VURDU
Yeniden Refah Partisi’nin 2. Olağan Büyük Kongresi’ne Elazığ’dan yoğun katılım sağladıklarını belirten Başkan Ateş, şunları kaydetti: “Yeniden refah partisi,  medya rüzgârıyla, holding patronlarının desteğiyle, iktidar gücüyle, hazine yardımı alarak veya dış güçlerin desteğiyle değil, halkımızn gönlünde yeşeren, vicdanında büyüyen ve tek altarnatif olan bir partidir. İşte tüm bu sebebplerle; bir siyasi hareket olmakla birlikte milli ve manevi değerleri önceleyen, yeniden büyük Türkiye’yi kendi kaynakları ve milli modellerle kalkındırmayı önceleyen bir parti olan yeniden refah partimizin 2. Olagan Kongremize 23 otobüs, çok sayıda özel araç ve havayoluyla gelen hemşerilemizle katılım sağladık.”

“KADROLARIMIZ HAZIR”
Ülkeyi yönetmeye talip olduklarını ve kadrolarının hazır olduğunu belirten İl Başkanı Ateş: “Ben bir kez daha bu çalışmalarda fedekarca çalışan teşkilat üyelerimize teşekkür ediyorum. Yaklaşık 45 gün boyunca aralıksız devan eden bu çabamız, bu gayretimiz ve arkadaşlarımızın fedakârca çalışmaları; partimizin 2. Olağan Kongresine de yansıdı ve ilimizden 5 arkadaşımız MKYK üyeliğine seçildi. Bilindiği gibi 6 Kasım tarihinde gerçekleştirilen kongremiz 65 bin partilimizin katılımıyla ve coşkulu bir şekilde yapıldı. İktidar partisinin bile devletin tüm imkânlarını kullanmasına rağmen bu derece katılımı fazla bir kognre yapamadığını bilmenizi isterim. Salona sığmayan on binler dışarda kaldı ve Genel Başkanımız Sayın Dr. Fatih Erbakan önce salonun dışına sonra da salonun içinde bulunan partililerimize hitap etti.”

“ELAZIĞ İÇİN PROJELERİMİZ HAZIR”
Yeniden Refah Partisi’nin projelerinin ve yol haritasının da belli olduğunu vurgulayan Ateş açıklamasının devamında: “Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın liderliğinde Elazığ ile birlikte 81 ildeki 681 refah projesi, ekonomik bağımsızlığı sağlayacak "milli kaynak paketleri", katma değeri yüksek milli teknoloji hamleleri, "ilk 100 gün icraat planlaması" ile yol haritası belli, deneyimli, ehliyetli ve liyakatli kadrolarıyla yaşanabilir ve yeniden büyük türkiye'yi inşa etmeye hazır bir partidir. Yeniden refah partisi olarak ülkemizin yeraltı ve yerüstü zenginliklerini milli bir ruh ve ekiple hazırladığımız projelerle ekonomiye kazandıracak ve başta istihdam olmak üzere birçok alanda millli kalkınma hamleleri başlatmak istiyoruz. Bu kapsamda elazığ için hazırladığımız birkaç projemizi sizlerle paylaşmak istiyorum:

1) Elazığ Entegre Ferro Krom ve Paslanmaz Çelik Üretim Üssü

2) Harput Yüksek Teknoloji Enstitüsü..

3) Elazığ Ovalarının (Altınova-Kuzova-Bermaz Ovası-Yarımca Ovası) Suyla Buluşturulması.

4) Elazığ Sivrice “Sıvı Gübre Entegre Tesisi ve Tarımsal İnovasyon Merkezi”

Projelerimiz hazır olup iktidar olduğumuz süre içerisinde hayata geçirilecektir” ifadelerine yer verdi.

İşte Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi olarak seçilen o isimler:

Nurettin GÜL

Mesut YILMAZ

Mehmet GÜL

Av. İbrahim GÖK

Mehmet TAN

YRP MKYK Üyeleri Kamuoyuna Tanıtıldı