ABD Seçimlerinden İlk Sonuçlar!

ABD'de başkanlık seçiminde nefesler tutuldu, oylar sayılmaya başlandı. Halk oy verme işlemine devam ederken, Demokrat Parti'nin adayı eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Cumhuriyetçi Parti'nin adayı mevcut ABD Başkanı Donald Trump arasındaki mücadele sürüyor. Birçok eyalette sandıkların kapanması ile ilk sonuçlar gelmeye başladı.

ABD Seçimlerinden İlk Sonuçlar!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ABD başkanlık seçimlerinde Demokratların adayı Joe Biden 213, Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump 145 delege kazandı.

ABD başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump, 29 delegeye sahip olan kritik eyaletlerden Florida’da seçimi kazandı.

18 delegeye sahip Ohio’da Biden yarışı önde götürüyor. Biden, yaklaşık 330 bin oy ile Trump’ın yüzde 12,4 önünde seçim yarışını devam ediyor. Biden’ın daha önce yapılan anketlerde Ohio’da kazanmasının zor olduğu ortaya çıkmıştı. Ohio’da şu ana kadar açılan oy miktarı ise yüzde 42’ye ulaştı.

FLORIDA'DA OYLARIN YÜZDE 93'Ü SAYILDI
ABD’nin salıncak eyaletlerinden olan ve 29 delegeye sahip Florida’da oyların yüzde 93’ü sayıldı. Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump sayılan oyların yüzde 51’ini, Demokratların adayı Joe Biden ise oyların yüzde 48’ini aldı.

CALIFORNIA'NIN KAZANANI BIDEN
ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde, en çok delegeye sahip eyalet California'da ipi Demokratların başkan adayı Joe Biden göğüsledi. Associated Press (AP) haber ajansının yayımladığı resmi olmayan seçim sonuçlara göre, Biden California'da rakibi Donald Trump'ı geride bıraktı. Böylece Biden hanesine 55 delege yazdırmış oldu.

KANSAS VE MİSSOURİ EYALETLERİNDE KAZANAN TRUMP
ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde, Kansas ve Missouri eyaletlerini Cumhuriyetçi Donald Trump kazandı. Associated Press (AP) haber ajansının yayımladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, Trump Kansas ve Missouri eyaletlerinde rakibi Demokrat Joe Biden'ı geride bıraktı. Trump, Kansas'ta 6, Missouri'de 10 delege kazandı.seç

NEW YORK'TA KAZANAN BIDEN
ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde Demokrat Joe Biden, New York eyaletinde kazandı. Associated Press (AP) haber ajansının yayımladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, Demokrat aday Biden, New York eyaletinde rakibi Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ı geride bıraktı. Biden, New York'ta 29 delege kazanmış oldu.

ABD'DE BAŞKANLIK YARIŞINDA CONNECTİCUT, COLORADO VE WASHİNGTON DC'Yİ BİDEN, ARKANSAS'I TRUMP KAZANDI
ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde Connecticut ve Colorado eyaletleri ile başkent Washington DC'yi Demokrat Joe Biden, Arkansas eyaletini ise Cumhuriyetçi Donald Trump kazandı. Associated Press (AP) haber ajansının yayımladığı resmi olmayan seçim sonuçlarına göre Biden Connecticut ve Colorado eyaletleri ile başkent Washington DC'de rakibi Trump'ı yendi. 2016 başkanlık seçimlerinde Hillary Clinton her iki eyalet ve Washington'da Trump'a karşı kazanmıştı. Washington DC eyalet olmadığı için Kongre seçimlerine katılmazken başkanlık seçimine katılıyor. Diğer taraftan Arkansas eyaletinde ise Trump seçimi kazandı. Biden, Connecticut'ta 7, Colorado'da 9, Washington DC'de 3 delege kazanırken, Trump ise Arkansas'ta 6 delegeyi hanesine yazdırmış oldu.

WEST VIRGINA'DA TRUMP, VIRGINIA'DA İSE BIDEN KAZANDI
ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde West Virginia eyaletinde Cumhuriyetçi Donald Trump, Virginia eyaletinde Demokrat Joe Biden kazandı. Associated Press (AP) haber ajansının yayınladığı resmi olmayan seçim sonuçlara göre ABD Başkanı Trump, West Virginia eyaletinde rakibi Biden'i yendi. Trump, 2016 yılında da West Virginia eyaletinde rakibi Hillary Clinton'ı yenmişti. West Virginia'yı kazanan son Demokrat 1996'da Bill Clinton olmuştu. Virginia eyaletinde ise Demokrat başkan adayı Joe Biden seçimi kazandı. 2016 yılında da Virginia'da Demokrat aday Hillary Clinton kazanmıştı. Trump, West Virginia'da 5 delege kazanırken, Biden ise Virginia'da 13 delegeyi hanesine yazdırmış oldu.

TRUMP MİSSİSSİPPİ'Yİ, BİDEN MASSACHUSETTS'İ KAZANDI
Associated Press (AP) haber ajansının yayınladığı resmi olmayan sonuçlara göre ABD Başkanı Trump, Mississippi'deki oyların çoğunluğunu elde etti. Halen oy sayımının devam ettiği eyalette Trump, Demokrat rakibi Biden'ı geride bırakarak oyların çoğunluğunu ve 6 delegeyi kazanmayı garantiledi. Öte yandan Biden, Massachusetts eyaletindeki oyların çoğunluğunu elde etti ve eyaletteki 11 delegeyi kazandı. Bu sonuçlarla Trump toplam 19, Biden ise toplam 28 delegeye ulaştı.

TRUMP TENNESSEE'DE, BİDEN NEW JERSEY'DE KAZANDI
ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Donald Trump, Tennessee eyaletinde, Demokrat Joe Biden New Jersey eyaletinde kazandı. Associated Press (AP) haber ajansının yayımladığı resmi olmayan seçim sonuçlara göre, ABD Başkanı Trump, Tennessee eyaletinde rakibi Biden'i yendi. Trump, Tennessee'de 11 delege kazanmış oldu. Türklerin yoğun olarak yaşadığı New Jersey eyaletinde ise Demokrat başkan adayı Joe Biden seçimi kazanarak 14 delegeyi hanesine yazdırdı

TRUMP INDİANA'DA, BİDEN MARYLAND'DA KAZANDI
ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump Indiana'da, Demokrat aday Joe Biden Maryland'da kazandı. Associated Press (AP) haber ajansının yayınladığı resmi olmayan ilk sonuçlara göre Trump, Indiana'da Demokrat rakibi Joe Biden'ı geride bıraktı. Biden ise Maryland eyaletinde oyların çoğunluğunu alarak ipi göğüsledi. Bu sonuçla Trump, Indiana'da 11 delege kazanırken, Biden da Maryland'da hanesine 10 delege yazdırdı.

TRUMP GÜNEY CAROLİNA VE OKLAHOMA'YI KAZANDI
ABD'de 59. başkanlık seçimlerinde ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump, Güney Carolina ve Oklahoma eyaletlerinde kazandı. Associated Press (AP) haber ajansının yayınladığı resmi olmayan ilk sonuçlara göre Trump, söz konusu eyaletlerde Demokrat aday Joe Biden'ı geride bıraktı. Bu sonuçla Trump, Güney Carolina'da 9, Oklahoma'da ise 7 delegeyi hanesine yazdırdı.