Başarılı Doktor Erol Keleş, Başhekimliğe Atandı!

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği görevine Prof. Dr. Erol Keleş atandı.

Başarılı Doktor Erol Keleş, Başhekimliğe Atandı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk’ün görevinden ayrılmasının ardından bir süredir boş olan başhekimliği koltuğuna atama gerçekleştirildi.

Elazığ’da başarılı çalışmalara imza atan ve Elazığ kamuoyu tarafından sevilen Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol Keleş, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi başhekimliği görevine atandı.

BULUT: ÖRNEK ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞINA OLAN İNANCIMIZ TAMDIR

Başhekimlik atamasını duyuran AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut,

“Fethi Sekin Şehir Hastanemize Başhekim olarak atanan Prof. Dr. Erol Keleş hocamıza yeni görevinde başarılar diliyorum. Erol hocamızın iş disiplini, bilgi birikimi ve tecrübesiyle örnek çalışmalara imza atacağına olan inancımız tamdır. Hayırlı olsun” dedi.

 PROF. DR. EROL KELEŞ KİMDİR?

Prof. Dr. Erol Keleş, 1970 yılında Elazığ’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamladı. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüksek öğrenimine başladı. 1993 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1993-95 yılları arasında Çorum ili Sungurlu ilçesinde pratisyen hekim olarak çalıştı. 1995 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda, 1997 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak akademik hayatını sürdürdü. 2002 yılında Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları uzmanı, aynı yıl Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı’na yardımcı doçent doktor, 2007 yılında doçent ünvanı alan Prof. Dr. Keleş, 2012 yılında profesör oldu. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde pek çok akademik görevde bulundu. Tıp Fakültesi doçent temsilciliği ve fakülte yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2008 yılından beri Türk KBB ve BBC Derneği Yeterlik Kurulu Bord Sınav Komisyonu üyeliği yapmaktadır. 2014 yılından beri de Türk Rinoloji Derneği ve Fırat Dicle Havzası KBB ve BBC Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Prof. Dr. Erol Keleş, Avrupa Rinoloji Derneği, Türk Rinoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk KBB ve BBC Vakfı ve Fırat Dicle Havzası KBB ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği gibi mesleki ya da bilimsel kuruluşların üyesidir. Prof. Dr. Keleş’in Uluslararası ve ulusal çok sayıda bilimsel eseri vardır. Birçok kitapta da bölüm yazarlığı yapmıştır. Eserlerine uluslarası düzeyde yaklaşık 500'e yakın atıf yapılmıştır. KBB alanı ile ilgili pek çok çalışmasıyla ödüller kazanmıştır. Çok sayıda bilimsel çalışma ve yayınları olan Prof. Dr. Erol Keleş, iyi derecede İngilizce bilmekte. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Elazığ Yeni Haber İnternet ve Medya Yayıncılığı olarak, Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimliği görevine atanan Prof. Dr. Erol Keleş’i tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz