Başkan Şahin Şerifoğulları'ndan 19 Mayıs Mesajı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 102. yıl dönümünde kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Şahin Şerifoğulları'ndan 19 Mayıs Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Şerifoğulları, mesajında şunları kaydetti:
“ 19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ulusumuzun yeniden dirilişi için Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesidir. O meşale, aziz vatanın dört bir yanında yüreği istiklal aşkıyla çarpan milletimiz için yol gösterici olmuştur. O gün Samsun’da başlatılan şanlı mücadeleyi yeşerten ruh, her daim nesiller boyu yüreğimizde dipdiri yaşamaya devam edecektir. Tarih boyunca olduğu gibi bağımsızlığımıza karşı yönelen her türlü tehdide karşı cesaret, kararlılık ve inançla yürümeye, bu yolda karşılaşacağımız her türlü zorluğa karşı canımız pahasına dimdik ayakta olmaya devam edeceğiz. Bu yolculukta en büyük gücümüz olan, Cumhuriyetimizin ve egemenliğimizin teminatı gençlerimize olan inancımız tamdır. Ecdadımızdan bize emanet bu vatan, mazisinden aldığı ilhamla güçlü gençlerimizin omuzlarında her geçen gün daha da güçlenerek yarınlara yolculuğunu sürdürecektir. 

İstiklal mücadelemizin başlangıcının 102. yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum.”