Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ'ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, 'Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Tunceli'nin kuzey ilçelerinde ve Bingöl çevrelerinde yer yer aralıklı hafif kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Tunceli'nin kuzey ilçelerinde ve Bingöl çevrelerinde yer yer aralıklı hafif kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece azalacağı tahmin edilmektedir. Rüzgarların değişik yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir.
UYARILAR:
Bölgemiz genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:
Elazığ Merkez: 2 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Ağın: 3 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Alacakaya: 1 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Arıcak: 4 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Baskil: 0 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Karakoçan: 0 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Keban: 2 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Kovancılar: 1 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Maden: 3 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Palu: 3 / Parçalı ve çok bulutlu.
Elazığ Sivrice: 2 / Parçalı ve çok bulutlu.