Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ'ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, 'Bölgemizde havanın parçalı ve az bulutlu,gece saatlerinden itibaren çok bulutlu ve Bingöl çevrelerinde yer yer aralıklı yağmur yüksek kesimlere karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bölgemizde havanın parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren çok bulutlu ve Bingöl çevrelerinde yer yer aralıklı yağmur yüksek kesimlere karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin edilmektedir . Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmemektedir. Rüzgarların kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.
UYARILAR:
Bölgemiz genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Bingöl ve Tunceli illerimizin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:
Elazığ Merkez: 16/ Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Ağın: 14 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Alacakaya:  12 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Arıcak: 14 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Baskil: 13 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Karakoçan: 13 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Keban: 16 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Kovancılar: 14 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Maden: 14 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Palu: 15 / Parçalı ve az bulutlu.
Elazığ Sivrice: 12 / Parçalı ve az bulutlu.