Devletin Kanunu İllere Göre Değişmez!

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Düzce'de yaşanan depremden sonra bu bölgenin afet bölgesi ilan edilmesinin ardından açıklamalarda bulunarak 'Devletin kanun ve kuralları illere göre değişmez!' dedi.

Devletin Kanunu İllere Göre Değişmez!

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Düzce depreminin ardından afet bölgesi ilan edilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Devletin kanun ve kuralları illere göre değişmediğini belirten Milletvekili Bulut açıklamasında; “Devlet Düzce’de başka bir uygulama Elazığ’da başka bir uygulama yapmıyor” dedi.

CHP'Lİ VEKİLİN AÇIKLAMALARI GERÇEĞİ YANSITMIYOR!
Milletvekili Bulut açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Düzce Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kapsamına alınmıştır. 24 Ocak Depreminden sonra Elazığ’da 24 Ocak ve 27 Aralık’ta iki kere Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kapsama alınmıştı. Devletin kanun ve kuralları illere göre değişmez! Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi oluru ile deprem yatırımlarına kaynak geliyor. Bu olur olmadan sahada herhangi bir çalışma yapmak mümkün değildir. Devlet Düzce’de başka bir uygulama Elazığ’da başka bir uygulama yapmıyor! CHP milletvekilinin Düzce’nin afet bölgesi ilan edilip Elazığ’ın edilmediği yönündeki açıklamasının hiç bir gerçekliği yoktur”