'Diyarbakır Kadim Bir Şehrimizdir'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, CHP Genel Başkanı, Parti Sözcüsü ve Grup Başkanvekili dışındaki kişilerce yapılan değerlendirmelerin bağlayacılığı ve kabul edilebilirliği olmadığını söyledi.

'Diyarbakır Kadim Bir Şehrimizdir'

CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek, Diyarbakır'da gerçekleştirilen CHP İl Kongresi'nde bir açıklamada bulunmuştu. Bu olayın ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, yaptığı açıklamayla CHP Genel Başkanı, Parti Sözcüsü ve Grup Başkanvekili dışındaki kişilerce yapılan değerlendirmelerin bağlayacılığı ve kabul edilebilirliği olmadığını vurguladı.

Diyarbakır’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin kadim bir şehri olduğunu belirten Erol, açıklamasında, “Parti Sözcümüz Faik Öztrak’ın bugün yaptığı basın açıklamasında belirttiği gibi partimizin kurumsal kimliğini ve bizleri bağlayan açıklamaları yalnızca Sayın Genel Başkanımız, Parti Sözcümüz ve Grup Başkanvekillerimiz yapar. Bunun dışında kişilerce yapılan hiçbir değerlendirmenin bağlayıcılığı ve kabul edilebilirliği yoktur. Diyarbakır Misak-ı Milli sınırlarımız içinde yer alan, ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının tarihiyle, kültürüyle ve geleneği ile yaşadığı kadim bir şehrimizdir” ifadelerine yer verdi.