Elazığ Belediyesi'nden Bahar Temizliği

Elazığ Belediyesi, daha temiz ve yaşanabilir bir Elazığ için şehrin dört bir yanında temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Elazığ Belediyesi'nden Bahar Temizliği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra her hafta iki mahallede gerçekleştirdiği geniş kapsamlı temizlik çalışmalarına bu hafta Rüstempaşa ve Sarayatik Mahallesinde devam etti.

Ekipler temizlik çalışmaları kapsamında  mahallelerin ana arter ve sokaklarını süpürerek yıkadı.

CAMİLER YIKANARAK DEZENFEKTE EDİLDİ
Camilerin iç bölümlerinde temizlik ve hijyen çalışması gerçekleştiren ekipler daha sonra camilerin çevrelerinde temizlik çalışması yaptı.

MOLOZ VE HAFRİYAT ATIKLARI TEMİZLENDİ
Mahallelerde yer alan boş alanlarda çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet veren hafriyat ve moloz atıkları ise kepçeler vasıtasıyla kamyonlara yüklenerek Elazığ Belediyesi tarafından belirlenen alanlara kontrollü bir şekilde taşındı.

OTOBÜS DURAKLARI VE ÇEŞMELER YIKANDI
Gerçekleştirilen temizlik çalışmaları doğrultusunda mahallelerde yer alan otobüs durakları ve çeşmeler buharlı araçlarla yıkanarak hijyenik hale getirildi.

KONTEYNERLER DEZENFEKTE EDİLDİ, BAKIM-ONARIMI YAPILDI
Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında çöp konteynerleri ekipler tarafından özel yıkama araçlarıyla dezenfekte edilirken  kullanıma bağlı olarak yıpranan konteynerlerin ise bakım ve onarımı yapıldı.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR
Gerçekleştirilen kapsamlı temizlik çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren Rüstempaşa ve Sarayatik Mahalle sakinleri Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve Belediye ekiplerine teşekkür ettiler.