Elazığ Belediyesinden İlaçlama Çalışmaları

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilaçlama çalışmalarına başlanıldı.

Elazığ Belediyesinden İlaçlama Çalışmaları Elazığ Güncel

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen ilaçlama çalışmaları, havaların ısınması ve halkın dış mekanları kullanımının artması nedeniyle yoğunlaştırıldı. Ekipler yaz aylarında ciddi rahatsızlık veren tatarcık, sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını şehir genelinde sürdürüyor.

Halk sağlığının korunması amacıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı park ve bahçeler gibi açık alanlar ile cadde ve orta refüjlerde bulunan yeşil alanlarda da kabuklu bit, yaprak sineği, ağaç biti gibi ağaç ve bitki zararlılarına yönelik ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Çalışmalar kapsamında ayrıca sivrisinek, karasinek ve diğer haşerelere karşı larva döneminde başlatılan ilaçlama çalışmaları, üreme noktaları olan çöp konteynerleri, rögar kapakları, durgun su birikintileri gibi noktalarda devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, havaların ısınmasıyla birlikte halk sağlığının korunması amacıyla, şehir genelinde ilaçlama çalışmalarının periyodik olarak sürdürüleceği belirtilerek, "Ekiplerimiz tarafından titizlikle ve koordineli olarak sürdürülen ilaçlama çalışmalarıyla halkımızın rahat bir yaz geçirmeleri sağlanacaktır. " denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom