'Elazığ Yeniden İnşaa Edildi'

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı, iş insanı Veysel Demirci, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

'Elazığ Yeniden İnşaa Edildi'

Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında; "Rabbim bir daha böylesi bir afeti şehrimize ve ülkemize yaşatmasın." dedi. 

İş İnsanı Demirci mesajında, 24 Ocak 2020 tarihinde yaşanan afet nedeniyle Elazığ’ın büyük bir yara aldığını, geçen süreç içerisinde Devletin tüm imkanlarının seferber edilerek bu yaranın sarıldığını kaydetti.

"DEVLETİMİZ YENİ BİR ŞEHİR İNŞAA ETTİ"
Depremden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla devletin tüm birimlerinin Elazığ’a seferber olduğunu belirten Demirci, " Deprem anından itibaren devletimiz Aziz şehrimizin ve hemşehrilerimizin yanında oldu. Devletimiz ve milletimiz tek yürek oldu. Ülke olarak büyük bir dayanışma örneği sergilendi. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek hızlı bir şekilde yaraların sarılması için büyük çaba harcandı. Gelinen süreçte evleri hasar gören vatandaşlarımız için Devletimiz 25 Binin üzerinde modern ve sağlam konutlar inşa etti. Devletimiz adeta yeni bir şehir inşa etti. Eksikler zaman içerisinde giderildi. Çok şükür, hemşehrilerimiz bugün daha güvenli ve daha konforlu konutlarda yaşamlarını sürdürüyorlar. En büyük acımız deprem nedeniyle 41 hemşehrimizin hayatını kaybetmesi oldu. Depremde hayatlarını kaybeden hemşehrilerime Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine bir kez daha sabır ve baş sağlığı diliyorum. Rabbim bir daha böylesi bir afeti şehrimize ve ülkemize yaşatmasın." ifadelerine yer verdi.