ELMİYAD'tan Kınama Mesajı!

Elazığ Medya İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (ELMİYAD) Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya'nın bir basın emekçisine attığı tokadın yenilir yutulur bir hareket olmadığını belirterek bir kınama mesajı yayımladı.

ELMİYAD'tan Kınama Mesajı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Medya İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği yayınladığı kınama mesajında, bir basın emekçisine attığı tokadın yenilir yutulur bir hareket olmadığını belirtti.

ELMİYAD tarafından yayımlanan açıklamada, geçtiğimiz Cuma günü Gaziantep’in kurtuluşunun 100. Yılı münasebetiyle Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i konuk alan Sarıkaya’nın İHA Muhabiri Ahmet Demir’e uyguladığı şiddetin kabul edilir bir tarafının olmadığı belirtilerek, ‘basın emekçilerine atılan tokat bir özürle geçiştirilemez’ denildi. 

"ATILAN TOKAT TÜM BASIN EMEKÇİLERİNE ATILMIŞTIR" 
Kamuoyunun doğru, tarafsız haber almalarını sağlayan basın emekçilerine atılan tokatın tüm basın emekçilerine atıldığını ifade eden ELMİYAD, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in olay anında sözlerini sürdürmesine de anlam verilemediğinin altını çizdi. 

"ŞAHİN VE SARIKAYA'YI KINIYORUZ"
ELMİYAD’tan yapılan açıklamada, “Olay sonrası tüm kamuoyundan özür dileyen Sarıkaya’nın bugün itibariyle görevinden alınması sevindirici bir gelişme olsa da, İHA muhabiri Ahmet Demir’in milyonlarca kişinin karşısında maruz kaldığı durum oldukça üzücüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle Gaziantep İHA Muhabiri Ahmet Demir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, program anında tepkisiz kalan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ve meslektaşımıza attığı tokat dolayısıyla gazeteci Muharrem Sarıkaya’yı kınıyoruz” denildi.