Genç Girişimciden Elazığ'a Fabrika Müjdesi

Elazığlı Hemşehrimiz, genç girişimci Gürkan Talo tarafından ilimizde 700 kişinin istihdam edileceği bir çanta imalat fabrikası kurulacak...

Genç Girişimciden Elazığ'a Fabrika Müjdesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da ticari faaliyetlerini başarılı bir şekilde yürüten Talo Deri Ürünleri İç ve Dış Ticaret Firması’nda şehre bir yatırım atağı geldi.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK FABRİKASI
Firma, Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde 12 bin metrekare alanda Türkiye’nin en büyüğü ve Avrupa’nın 3’üncü fabrikasını kuracak. 700 kişiye ekmek kapısı olacak fabrika Türkiye’nin en büyük kapasiteli çanta fabrikasında özelliğini taşıyor.

"HAYALİM, BU YATIRIMI ELAZIĞ'A YAPMAK İDİ"
TALO DERİ Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Talo, doğup büyüdükleri ve ticarete başladıkları topraklara büyük bir yatırım gerçekleştirmenin en büyük hayalleri olduğunu ifade ederek, ”Birçok il ve o illerin önde gelen isimleri bu büyük yatırımı kendi şehirlerine yapmamız için ısrarcı oldular ve bir çok kolaylıklar teklif ettiler. Ama benim hayalim bu yatırımı Elazığ’a yapmak idi ve bu hayalimi de çok şükür gerçekleştirdim. Bu sürece gelene kadar desteklerini esirgemeyen Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’e, bu büyük yatırımımızı Elazığ’a kazandırma noktasında her daim motivasyonumuzu yüksek tutan ve 6. Bölge Teşviklerini ilimize kazandıran eski dönem ETSO Başkanı İdris Alan’a, desteği olan herkese ve ilimizin güzide basın kuruluşlarına yürekten teşekkür ediyorum” dedi.