Hasar Tespit Sonuçlarının Açıklanacağı Gün Belli Oldu

27 Aralık tarihinde Elazığ'da meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin hasar tespit sonuçları 2 Nisan 2021 Cuma günü açıklanacak.

Hasar Tespit Sonuçlarının Açıklanacağı Gün Belli Oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ’da 24 ocak tarihinden sonra 27 aralık 2020 tarihinde de 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

Depremin ardından özellikle orta hasarlı konutlarda yeniden bir inceleme başlatılmıştı. Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamada, 27 Aralık tarihinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü teknik elamanlarınca başlatılan kesin hasar tespit çalışmaları tamamlandı. Kesin Hasar tespit askı listeleri 2 Nisan tarihinden itibaren köy/mahalle muhtarlıklarında, Elazığ Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün web sitelerinde ve https://hasartespit.csb.gov.tr adresinde yayınlanacak..
30 GÜN İTİRAZ SÜRECİ VAR
Vatandaşlar, sonuçlara askı tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içerisinde içerisinde itiraz edebilecekler.   Vatandaşlar 30 günlük süre içerisinde, mevcut hasar durumuna, yayınlanacak listelerde vatandaşa ait yapının görünmemesi durumuna ve adres düzeltmeleri için başvuru yapılabilecekler. İtiraz başvuruları yasal askı süresi içerisinde e-devlet üzerinden veya Elazığ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bizzat başvuru şeklinde yapılacak.

 

Bakmadan Geçme