Hicret Cami İbadete Açılıyor

Elazığ'da yapımı devam eden, Aksaray- Hicret Bağlantı yolu üzerinde bulunan Cami'nin ibadete açılmasına sayılı günler kaldı...

Hicret Cami İbadete Açılıyor

Elazığ’da yapımı devam eden, Aksaray- Hicret Bağlantı yolu üzerinde bulunan Cami’nin ibadete açılmasına sayılı günler kaldı. Uzun bir süre inşaatı duran, maddi imkansızlıklardan dolayı bir türlü inşaatı bitmeyen Cami’nin ibadete açılışı Hicret Mahallesi sakinlerinde büyük bir mutluluk yaşattı. İçerisinde 3 dükkân, 300 m² erkek, 100 m² kadın taziye evi, 300 m² Kur'an kursu, 80 m² kütüphane yer alan Cami’nin bu ayın sonunda ibadete açılması hedefleniyor.

Hicret Cami İbarete Açılıyor

İnşaatın tamamlanmasında büyük emekleri olan İş İnsanı, Ziver Holding Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci’ye teşekkürlerini sunan Cami Dernek Başkanı Cengiz Güleç, Cami Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Özdemir ve Hicret Mahallesi sakinlerinden Mehmet Caymaz açıklamalarda bulundu.

Hicret Cami İbarete Açılıyor

"BİZİMDE VEYSEL DEMİRCİ’YE BİR JESTİMİZ OLACAK!"
Cami Dernek Başkanı Cengiz Güleç, "Cami’mizin inşaatında büyük zorluklar yaşadık fakat karşımıza Veysel Demirci çıktı, bizlere büyük jestler yaptı, bizimde Veysel Demirci Ağabeyimize bir jestimiz olacak" diyerek sözlerine şöyle devam etti; ‘’Bu Cami’nin dernek başkanıyım. Bu Cami’nin temelini 2019 Mart’ta attık. Bu cami inşaatı Hicret Mahallesi’nin en büyük kamı yatırımı oldu. Biz bu Cami’nin temeline girdiğimizde sadece 700 TL paramız vardı. Allah’ın verdiği güç ve kudret bizi hiçbir zaman pes etmeye zorlamadı. 2020 Yılı’nın başında yaşanan depremin ardından yaklaşık bir sene Cami’nin yapımına devam edemedik. Biz büyüklerimizden bekledik, gelirler bu Cami’yi yaparlar gibisinden ama olmadı. Bize birçok vaat verildi fakat sözler unutuldu. Bizler 2022 Yılı’nın başında Cami’nin yapımına tekrar başladık ve inşaat son aşamaya geldi. Bu Cami’nin bu şekilde bitmesi bizim için mucize oldu. 2021 Yılı’nda artan inşaat maliyetleri yüzünden bizler çok zorlandık. Fakat Allah yolunda yürürsen darda kalmazsın. Bize bir hızır yetişti, karşımıza Veysel Ağabey çıktı. Hicret Mahallesi’nde büyümüş, bu topraklarda doğup, herkese yardım etmiştir. Veysel Ağabey hatta Elazığ’da karşısına kim çıksa yardım etmiş, kimseyi geri çevirmemiştir. Lafa gelince birçok iş adamı var şehrimizde. Fakat hepsi lafta kaldı. Allah Veysel Demirci Ağabeyimizden razı olsun. Biz ne dersek yok demedi. Aşı olmayana aş, işi olmayana iş olmuştur Veysel Demirci Ağabeyimiz. Bu Cami’yi bitirme aşamasına onun sayesinde geldik. Cami’nin bizlere toplam maliyeti 15 Milyon TL oldu. Allah izin verirse bu ayın sonunda Cami’mizin açılışı gerçekleştireceğiz. Veysel Demirci Ağabeyimizden Allah razı olsun, bizler bu Cami’yi ay sonunda ibâdete açacağız. Biz Hicret Mahallesi sâkinlerinin de Veysel Demirci Ağabeyimize bir jesti olacak.”

Hicret Cami İbarete Açılıyor

 “İNŞAAT DURMUŞTU KARŞIMIZA VEYSEL DEMİRCİ ÇIKTI!”
Cami Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Özdemir ise, "birçok yerden maddi destek talebinde bulunduk fakat bir yardım alamadık, Veysel Demirci bize hızır gibi yetişti ve Cami’nin inşaatı bitti" diyerek sözlerini şöyle tamamladı; ‘’Cenâbı Allah bu Cami’mizin yapılmasından dolayı desteklerini esirgemeyen herkesten razı olsun. Biz bu Cami’nin yapılması için dilenci gibi ortaya düşmüştük. Belirli bir aşamaya getirmiştik inşaatı fakat tıkanıp kalmıştık. Birçok Elazığlı siyasiye, iş adamına destek versinler diye müracaat da bulunmuştuk fakat bize hemen hemen hiçbiri destek vermemişti. Gezdik, tozduk en sonunda karşımıza Cenâbı Allah, Veysel Demirci kardeşimizi çıkardı. Bizler Veysel Demirci kardeşimizin yanına gittik, durumu izah ettik. Sağ olsun kardeşimiz bizi dinledikten sonra bizlere çok büyük destek verdi ve Cami’miz inşaatında son aşamaya geldi. Bu Cami’mizin yapımı Veysel Demirci kardeşimizin sırtına kaldı ve tüm mahalleri sevinç göz yaşları döktü. Biliyorsunuz bu mahallemiz fakir bir mahalle, kırsal bir mahalle. Biz toplam 100 Bin TL toplamıştık fakat bu Cami’nin maliyeti 15 Milyon TL. Cami Dernek Başkanımız Cengiz Bey çok mücadele etti ve Veysel Demirci kardeşimize ulaştı. Allah’a çok şükür bu Cami’mizin açılışını Veysel Demirci kardeşimizin destekleriyle, mahallelerimiz ile bu ayın sonunda gerçekleştireceğiz. Hicret Mahallesi’nin bu saatten sonra Veysel Demirci kardeşimize büyük bir vefa borcu vardır.”

Hicret Cami İbarete Açılıyor