HÜDA-PAR'dan Ağaç Ekim Etkinliği

HÜDA- PAR Elazığ İl Teşkilatı tarafından Şehit Yasin Börü ve arkadaşları anısına fidan dikim etkinliği düzenledi.

HÜDA-PAR'dan Ağaç Ekim Etkinliği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HÜDA- PAR Elazığ İl Teşkilatı tarafından fidan dikim etkinliği düzenledi.

Elazığ İli Sivrice İlçesi Güney (Günay) köyünde gerçekleşen etkinliğe HÜDA - PAR İl Teşkilatı, Kadın ve Gençlik Kolları katılım gösterdi.

"ORMANLARIMIZI ÇOĞALTALIM VE YAŞATALIM"
Orman haftası dolayısıyla yapmayı planladıkları bu etkinliği hava şartları nedeniyle bugün bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı şu ifadelere yer verdi;

"Şehrimizin ormanlara ihtiyacı vardır. Ağaçlandırmaya ihtiyacı vardır. Bizler bu duyarlılığı arttırma adına böyle bir etkinliği düzenledik. Bu etkinliği de Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının adıyla taçlandırdık. Şehrimizin ormanlarında fidan dikilmesi ve duyarlılığın artırılması konusunda elimizden gelen her çabayı sarf etmemiz gerekmektedir. Çünkü ormanlarımız doğayı ve toprağı koruma babından bir asker gibidir. Aynı zamanda insanların yaşamını sürdürebilmesi için oksijen üreten bir solunum cihazı gibidir. Bugün bu etkinliği Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının da adını yaşatmak ve hatırasını devam ettirmek adına bu güzel etkinliği organize ettik. Bu etkinliğimizde fidan dikim hazırlığını gören Orman Bölge Müdürümüze de teşekkür ederim. HÜDA PAR İl Teşkilatı, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olarak şehrimize ve insanlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Ormanlarımızı çoğaltalım ve yaşatalım.  Şehit Yasin Börü ve arkadaşlarından bahsettik. Onların kanları Diyarbakır`da döküldü. Elazığ başta olmak üzere ülkenin birçok yerinde Şehit Yasin Börü adına fidanlar dikilmektedir. Onların kanı evet Diyarbakır`da döküldü. Ancak bugün Elazığ`da olduğu gibi birçok yerde de yeşermektedir."