HÜDA-Par'dan Depremzedelere Ziyaret

HÜDA PAR Genel İdare Kurul Üyesi ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, 24 Ocak 2020 Elazığ depreminin yıldönümünde depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarını ziyaret etti.

HÜDA-Par'dan Depremzedelere Ziyaret

HÜDA - PAR Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu, İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki heyet Gezin Köyünde 6 aylık hamile eşini ve çocuğunu depremde kaybede Meriç Dişli'yi ziyaret etti.

"O ANDA NEFESİN KIYMETİNİ ANLADIM"
Depremde gecesinde yaşadıklarını anlatan Meriç Dişli, enkazın altında 12 saat kaldığını ve çok şeyler öğrendiğini belirterek hüzün dolu anları şu şekilde dile getirdi, “O anda nefesin bile kıymetini anladım. Cenabı Allah ile başbaşa kaldım. En büyük acı evladımın cansız bedeni yanımdaydı. Ben şükrettim, Allah’a teslim oldum. Herkes kullardan birşey bekler bağırırsın, çağırırsan ama ben Allah’a yalvardım. Allah’ım sen Hazreti Yusuf’u kuyuya bırakan ve çıkaransın. Hz. İbrahim’i ateşe sen koydun sen çıkardın, hangi tarafa beni alıyorsan o tarafa biran önce al diye dua ettim. Allah beni enkazdan duam vesilesi ile çıkardı.” dedi.

HÜDA-PAR EKİBİ KORKMAZ AİLESİNİN ACISINI PAYLAŞTI
Dişli’nin anlattıklarından duygulanan Emiroğlu böylesi acı olayda sığınılacak tek merci Allah olduğu ve O’na dayanmak gerektiğini belirterek bir daha böylesi acıların yaşanmaması için gerekli dersin çıkarılması gerektiğini vurguladı. Daha sonra Emiroğlu ve beraberindeki heyet Sürsürü Mahallesi Dilek Apartmanında abla ve yeğenini kaybeden Yüksel Korkmaz’ı da ziyaret ederek, ailesinin acısını paylaştı.

HÜDA-Par'dan Depremzedelere Ziyaret