İkinci Üniversite Kayıtları Devam Ediyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemi tarafından sunulan ikinci üniversite başvuru kayıtları sürmeye devam ediyor...

İkinci Üniversite Kayıtları Devam Ediyor

Anadolu Üniversitesi'nde ikinci üniversite kayıtları sürmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anadolu Üniversitesi Elazığ Açıköğretim Bürosu Yöneticisi Fahrettin Çakılcıoğlu yaptığı açıklamada, 2022-2023 akademik yılı için 22 Ağustos'ta başlayan ikinci üniversite kayıtlarının 17 Ekim'e kadar devam edeceğini duyurdu.

Çakılcıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"İkinci Üniversite kapsamında herhangi bir ön lisans programına kayıtlı veya mezun olanlar bu kapsamdakiön lisans programlarından birine, herhangi bir lisans programına kayıtlı veya mezun olanlar ise yine İkinci Üniversite kapsamında yer alan ön lisans veya lisans programlarından birine giriş sınavı olmaksızın kayıt yaptırabiliyor.

Basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, Anadolum eKampüs Öğrenme Yönetim Sistemiyle öğrencilerine diledikleri yerde, zamanda ve cihazla öğrenmelerini sürdürme olanağı tanıyor. Öğrenciler, cep telefonu, tablet ya da bilgisayar ile e-kampüs platformunda video, örnek soru, pdf, canlı ders gibi farklı öğrenme malzemeleri ile kendi öğrenme tarzıyla ve hızında derslerine hazırlanabiliyor. 

İkinci Üniversite programlarına çevrimiçi (online) başvuru ve kayıt işlemleri ile ilgili bilgilere "ikinciuniversite.anadolu.edu.tr" web adresinden erişilebilir."