'Kadınlarımız Gelecek Nesilllerimizin Mimarıdır'

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

'Kadınlarımız Gelecek Nesilllerimizin Mimarıdır'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “Kadın demek; sevgi demek, şefkat demek, anne demek, koruyucu demek, toparlayıcı demek, kısacası emek demektir” dedi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milletvekili Balık, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“KADIN DEMEK; SEVGİ DEMEK, ŞEFKAT DEMEK, ANNE DEMEK”

“Kadınlarımız gelecek nesillerimizin mimarları olup, yaşamın her alanında önemli roller üstlenerek üstün fedakârlıkla yaptıkları çalışmalarla, yeni nesillerin yetişmesinde önemli katkılarda bulunmuşlardır. Ayrıca ‘Cennet anaların ayakları altındadır’ sözünün muhatabı olan kadınlarımız üretken çalışmaları ile toplumumuzun kalkınmasürecine önemli ölçüde destek sağlamaktadırlar.

Kadın demek; sevgi demek, şefkat demek, anne demek, koruyucu demek, toparlayıcı demek, kısacası emek demektir...

Kadınların hayatın her alanında daha güçlü var olabilmesi için ‘kadınlara pozitif ayrımcılık’ kavramını ülkemize kazandıran Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ileçağdaş, demokratik, ileri bir toplum için; kadınlarımızın güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk gibi alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan yararlanmalarını sağlamak için hükümetimiz büyük çaba sarfetti.

Kadının ekonomik hayata katılması demek, ülkenin refah seviyesine ve kişinin bireysel olarak kendisine güç katması demektir. Kadınların iş hayatındaki varlığı, sürdürülebilir kalkınmanın en önemli göstergesidir.

19 yıl boyunca ülkemizde birçok alanda milat niteliğinde adımlar atmanın yanı sıra biz kadınların siyasette temsil oranı AK Parti’mizin iktidarı döneminde yükselmiş, 5 milyonun üzerinde kadın üyesi ile de kadınlarımızın, siyasetin her kademesinde temsiliyeti   Cumhuriyet tarihinde en üst seviyeye ulaşmıştır.

“KADINLARIMIZIN HER MESLEKTE KALİTEYİ BERABERİNDE GETİRDİĞİ TARTIŞILMAZDIR”

Türk kadını geçmiş yüzyıllardan yaşadığımız çağa kadar üzerine düşen bütün görevleri başarıyla yerine getirmiştir. Kadınlarımızın her meslekte ve özellikle siyasi hayatta daha çok ve daha etkin yer alması yönetimde ve siyasette kaliteyi beraberinde getirdiği tartışılmazdır. Kadınlarımızın, Ülkemizin önce 2023 sonra da 2071 hedeflerine ulaşmasında büyük rol oynayacağına olan inancım tamdır.

Bu vesileyle doğumdan başlayarak tüm yaşam boyunca hayatın her alanında varlıklarını hissettiğimiz emekleriyle bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum.”