'Kafe ve Organizasyoncular Mağdur Durumda'

Tüm Kafeciler ve Organizasyoncular Derneği (TÜKAF ) Genel Başkanı Yusuf Uğur, Kafelerin hızlı bir şekilde kan kaybı nedeniyle bitme noktasına geldiğini dile getirerek, batağa sürüklenen işletmelerin ve çalışanların sıkıntılı boyutu geçip artık iflas bayrağı çektiklerini belirtti.

'Kafe ve Organizasyoncular Mağdur Durumda'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TÜKAF Genel Başkanı Yusuf Uğur yaptığı açıklamada, pandemi dolayısıyla kafe ve organizayon sektörünün çok sıkıntılı günler geçirdiğini belirtti. 

78 işletme üyesi 4500 sektörde çalışan üyesi ile sektörün sivil toplum kuruluşu olarak ilk ve tek derneği olan Tüm Kafeciler ve Organizasyoncular Derneği (TÜKAF ) Genel Başkanı Yusuf Uğur sürdürülebilir kafe ve organizasyonculuk için gerekli olan adımların bir an önce atılması için çağrıda bulundu.

Genel Başkan Uğur “ Kafe sektörümüz koronavirüsün etkisi ile sekteye uğradı. Bu alanı yeniden canlandırmak istiyorsak bir an önce gerekli adımları atmalıyız” dedi.

'SEKTÖRÜMÜZ BİTME NOKTASINDADIR'
Kafelerin hızlı bir şekilde kan kaybı nedeniyle bitme noktasına geldiğini dile getiren Genel Başkan Uğur, batağa sürüklenen işletmelerin ve çalışanların sıkıntılı boyutu geçip artık iflas bayrağı çektiklerine dikkat çekerek “Milyonlarca müşteri kayıpları yaşayan Kafe ve Organisyoncular destekler verilmediği taktirde ne yazık ki bir süre sonra sektör ve çalışanların geleceği tehlikeye girebilir. Bu nedenle 7’den 70’e müşterilerin ziyaret ve destekleri ile ayakta duran bu sektör bitme noktasındadır.” diye konuştu.

Hayatını idame etmekte olan sektörün daha fazla kişiye ekmek kapısı olarak devam etmesini istediklerini ve gerekli desteklerin biran önce verilmesi gerektiğini belirten Genel Başkan Uğur açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Sektörün iki ayağı var. Birincisi istihdam eden, ikincisi ise istihdam edilen. Bu noktada her iki tarafın da birçok isteği bulunmaktadır. Biz burada her iki paydaşı da dinleyip,sıkıntılarına çözüm bulmaya çalışmaktayız. Bu anlamda işletmelerimiz devletimizden çeşitli destek beklerken, bu işletmelerde çalışan arkadaşlarımız da haklarının daha iyi noktaya getirilmesi için gerekli adımların atılmasını acilen istemektedirler”

'ÜLKEMİZDEKİ EN GÜÇLÜ STK'LAR ARASINDA YER ALMAKTAYIZ'
 “TÜKAF olarak birçok arkadaşımızı Kafe, Düğün salonları sektörü içerisinde istihdam ettirdik. Bu noktada üstlendiğimiz köprü vazifesini de en iyi şekilde yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bugün 78 işletme üyemiz ve 4500 sektörde çalışan üyesi ile ülkemizde ELAZIĞ’dan ülkeye geneline yayılmayı hedefleyen en güçlü STK arasında yer alıyoruz. Dolayısıyla istihdam konusunda da önemli bir nokta olduk. Bu süreçte iş arayan ve işletmelerimize bağlantılı olarak Whatsapp grubu oluşturduk ve hem işletme hem de çalışan tarafını bu noktalarda dinleme, sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmak için gerekli adımları atma şansını yakaladık. Bu sayıyı daha da yukarılara taşımak istiyoruz”