'Kurumların Yerine Yapılması Memlekete İhanettir'

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, kurumların yeniden yerlerine yapılmasının memlekete ihanet olduğunu söyledi.

'Kurumların Yerine Yapılması Memlekete İhanettir'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş, resmi kurumların şehir dışına taşınması projesiyle ilgili bir açıklama yaptı. 

Başkan Karakuş, resmi kurumların şehir dışına taşınmasına destek verdiklerini belirterek, depremde hasar alan resmi kurumların yeniden yerine yapılmasının da memlekete ihanet olduğunu söyledi.

‘MEMLEKETE İHANETTİR’
Başkan Karakuş açıklamasında; ‘Elazığ Belediyesinin 2015 yılında Zübeyde Hanım caddesi üzerinde bulunan resmi kurumların şehir dışına taşınması projesi kapsamında o dönemin Valisi Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ile Karayolları, DSİ ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı bir toplantıda gündeme gelmişti ve yıllardır Elazığ'ın gündeminde olan Bölge Müdürlükleri bu tarihten itibaren şehir dışına taşınması konusunda kurumlardan herhangi bir olumlu adım atılması bir yana, Orman Bölge Müdürlüğü'nün direnmesi  ve DSİ Bölge Müdürlüğü' nün ise alelacele kurum binasını ve lojmanlarını yaparak yerini garantiye alması son olarak da Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğünün, Elazığ Veteriner Kontrol Enstitüsü yerine taşınmak istenmesi tam bir akıl tutulmasına neden olmuştur. Dönemin belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın DSi ye Meryem dağı eteğinde yer vermesine rağmen, ilgili kurumun sanki vatandaş ile iç içe olması gerekiyormuş, günde binlerce vatandaşın işinin olduğu bir kurummuş gibi Meryem dağı eteğinin uzak bulunarak kabul edilmemesi zamanında Elazığ’a vurulmuş bir darbedir. Dün DSİ, bugün Diş Hastanesi, yarın Tarım İl Müdürlüğü, diğer gün Orman Bölge Müdürlüğü. Dolayısıyla alınan kurumların yerlerine yapılması memlekete ihanetten başka bir şey değildir.’ dedi.

‘ŞEHRİN 50 YILLIK GELİŞİMİ ENGELLENMEKTEDİR
Orman Bölge Müdürlüğü binasının yeniden yerinde yapılmak istenmesinin şehrin 50 yıllık gelişimine engel olduğunu belirten Başkan Karakuş, ‘24 Ocak’ta ilimizde meydana gelen depremde hasar gören Orman Bölge Müdürlüğü binasının yeniden yerinde yapılmak istenmesi demek ilin 50 yıllık gelişiminin engellenmesi demektir. Oysa Valilik Binasından sonraki Karayolları ve Orman Bölge Müdürlükleri yıkılarak şehir stadyumuna kadar bir koridor oluşturularak yeşil alan haline getirip sosyal, kültürel, spor, gezi vb. etkinliklerin yapılabileceği vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak şehre nefes aldıracak bir projeye dönüştürülmesi gerekmektedir buraların rantiye ye kurban edilmeden ve herhangi bir betonlaşmaya veya millet bahçesine benzer fiyasko  projelere dönüştürülmesine asla müsaade edilmemelidir.’ ifadelerini kullandı.