Malatya – Hekimhan Karayoluna Elazığ İmzası

Türkiye'nin ve Elazığ'ın inşaat sektöründeki iki dev firması Ziver İnşaat ve Kolin İnşaat tarafından yapımı tamamlanan 105 Km'lik Malatya – Hekimhan karayolu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle hizmete açılacak.

Malatya – Hekimhan Karayoluna Elazığ İmzası

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Malatya’da yapımı tamamlan birçok projenin açılışını gerçekleştirecek.

22 Ekim Cumartesi düzenlenecek toplu açılış programında 55 Km’si Ziver İnşaat, 50 Km’si de Kolin inşaat tarafından yapımı tamamlanan ve Malatya ile Sivas’ı bağlayan 105 km’lik Malatya – Hekimhan karayolu da hizmete açılacak.

PRESTİJLİ BİR YATIRIM OLARAK TARİHE GEÇECEK
Türkiye’nin bir çok noktasında yaptığı dev yatırımlarla ülkemizin ve ilimizin gururu olan Ziver İnşaat tarafından yapımı tamamlanan karayolu Malatya’da prestijli bir yatırım olarak tarihe geçecek.

8 TÜNEL, 14 ADET KÖPRÜDE HİZMETE GİRECEK
Malatya’da ulaşım kalitesini üst seviyeye çıkaran ve seyahat süresini 35 dakika kısaltarak yüksek güvenlik ve konfor sunan Malatya – Hekimhan karayolunun yanı sıra 8 adet tünel ve 14 adet köprü de hizmete girecek.

Öte yandan program kapsamında ayrıca, Ziver İnşaat tarafından Malatya – Hekimhan karayolu güzergahında 'İtme sürme yöntemi' ile inşa edilen ve 6 Şubat 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle açılışı gerçekleştirilen 517,5 metre uzunluğundaki yeni Tohma Köprüsü de bu  güzergahta açılmış ve hizmet vermeye başlamıştı.