Milletvekili Erol'dan Atamaya Tepki

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi'ne Prof.Dr.Fahrettin Göktaş'ın atamasını üzüntüyle karşıladığını söyledi.

Milletvekili Erol'dan Atamaya Tepki
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi'ne Prof.Dr.Fahrettin Göktaş’ın atamasını üzüntüyle karşıladığını söyledi. 

Milletvekili Erol, atamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Fırat Üniversitesine rektörü olarak atanan Prof.Dr.Fahrettin Göktaş’ın atamasını üzüntüyle karşılıyorum. Fırat Üniversitesi Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olup, son derece saygın bir akademik kadroya sahipken, bu nitelikteki hocalarımız arasından seçilmeyerek dışardan atama yapılmasını uygun bulmuyorum. 

Bu atama bizim açımızdan Elazığ’da bardağı taşıran son damla olmuştur. Elazığ sahipsiz dediğimizde bize tepki gösteren siyasilerin bu atama karşısında ne düşündüklerini merak ediyorum?
Bu atamadan da anlaşılıyor ki Elazığ Akp milletvekililerinin referansları kurum ve kurullar tarafından da ciddiye alınmamaktadır. Diğer illerin referansı ile Elazığ’a bu tür bürokratik atamalar yapılmaktadır.
Elazığ’ın Ak partiye vermiş olduğu 18 yıllık desteğe karşın yapılan atamayı vefasızlık olarak görüyorum.
Bu atamayı Elazığ halkının vicdanına ve takdirlerine bırakıyorum." dedi.