Milletvekili Gürsel Erol'dan Çağrı!

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunarak, Elazığ'ın acilen 'Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi' ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekili Gürsel Erol'dan Çağrı!

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu. Erol, Elazığ’ın gelecek yıllarda çok daha ağır bedeller ödememesi için deprem riskine karşı bir önleyici tedbir olarak acilen Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

"BİNALAR BÜYÜK RİSK ALTINDA"
Milletvekili Erol, Elazığ’da hasar tespit çalışmalarının süratle yapılması gerektiğine vurgu yaparak binaların yorulduğunu söyledi. Özellikle Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında binaların statik değerlerinin bozulduğunu belirten Milletvekili Erol, yapıların olası küçük depremlerle yıkılacak seviyeye geldiğine dikkat çekti. Elazığ’da 10 günlük süre içerisinde 428 binanın ağır hasarlı olarak tespit edilmesine dikkat çekerek ilçe ve köylerdeki yapılarında tespiti sonrasında binlerce binanın büyük bir risk altında olduğunu belirtti.

 "ELAZIĞ ACİLEN AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ"
Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’da kontrolsüz yıkımların önüne geçmek, şehir insanlarının canını önemsemek adına ivedi bir şekilde şehrin ‘Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi’ ilan edilmesinin kaçınılmaz olduğuna dikkat çekti.