Okçuluk Müsabakaları Sona Erdi

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Okul Sporları müsabakaları kapsamında gerçekleştirilen Okçuluk yarışmaları sonuçlandı.

Okçuluk Müsabakaları Sona Erdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler kategorilerinde toplam 53 sporcunun katılımıyla düzenlenen müsabakalarda 28 sporcu derece elde etti.

Müsabakalarda dereceye giren 28 sporcudan 24'ünün Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan okçuluk kurslarında eğitim alan sporcular olması dikkat çekti. 

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi bünyesinde açılan okçuluk kursunda Antrenörler Doğukan Ağar ve Cihan Uyhan'ın eğitim verdiği sporcular, Mayıs ayında Mersin'de düzenlenecek olan Okullararası Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecek. 

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Elazığ'da bütün spor branşlarının gelişmesi için adım attıklarını belirterek, "İlimizi temsilen katılan sporcular, Antrenörlerimiz koordinesinde Havuzumuza dahil oluyor ve müsabakalarda yetişmesini sağlıyorlar. Bu oluşturduğumuz alt yapıyla ilimizden daha çok sporcumuzu milli takımda, Avrupa şampiyonalarında, Olimpiyatlarda görmek istiyoruz. İlimizden Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde ilk dörde giren sporcularımız Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı, sporcularımızın şampiyonluklarla dönmelerini temenni ediyoruz.’’ dedi.