Okullar Dezenfekte Ediliyor

Elazığ Belediyesi, öğrencilerin daha temiz bir ortamda eğitim görmesi amacıyla okullarda ilaçlama ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Okullar Dezenfekte Ediliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediyesi 24 Şubat Pazartesi günü başlayacak 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı öncesinde, öğrencilerin daha temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim görmesi amacıyla okullarda ilaçlama ve dezenfekte çalışması gerçekleştirdi. 

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından hasar gören okulların onarım çalışmaları nedeniyle eğitime verilen aranın ardından ikinci yarı yıl eğitim-öğretim dönemi 24 Şubat Pazartesi başlıyor.  

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından öğrencilerin daha temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim-öğretim görebilmesi amacıyla depremzedelerin de geçici olarak barındıkları 49 ilk ve ortaöğretim kurumunda salgın hastalıklara neden olan virüs, bakteri, mantar ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Ekipler, her türlü virüs, bakteri ve mantar üzerinde etkili olup insan sağlığına zararı bulunmayan ilaçlama çalışmasıyla dezenfekte ettiği okulları eğitime hazırladı.