Saadet Partisi Sahaya İndi

Geçtiğimiz ay Saadet Partisi İl Başkanlığı koltuğuna oturan Abdullah Akın, saha çalışmalarına başladı. 

Saadet Partisi Sahaya İndi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz ay Saadet Partisi İl Başkanlığı koltuna oturan Abdullah Akın, saha çalışmalarına başladı. 

Önceki gün basın açıklaması yaparak ülke ve Elazığ gündemini değerlendiren SP İl başkanı Akın, siyasette aktif çalışmalar yapacağının sinyalini vermişti. 

İl başkanı Akın, bu kapsamda  Elazığ merkeze bağlı Aydıncık Köyü’nü ziyaret etti. 

Akın, burada yaptığı açıklamada, köyün meralarının, badem yetiştirilmesi amacıyla bir şirkete kiralanmaya çalışıldığını belirterek, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

AKIN: BU SORUNUN DA CEVABINI VERMEK LAZIM 
Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, “Bugün Aydıncık Köyümüzün sorunlarının olduğunun haberini duyduk. Buranın muhtarı Ali Güler beyefendi ile fikir alışverişinde bulunduk. Şimdi görüyoruz ki aldığımız bilgiye göre Muhtar Ali Bey şunu ifade ediyor; bizim 3 bin dönümlük bir mera alanımız İl İdare ve özel şirketle birlikte bir bademlik alana çevrilmek isteniyor ve burada bunun karşılığında da bizleri mevsimlik işçi olarak çalıştırmak istiyorlar. ‘Biz zaten sürü sahibiyiz’ diyorlar. Bizim zaten kendimize ait bir gelir kaynağımız var. Hayvancılıkla uğraşıyoruz. Bizim mera alanımızı öldürmesinler. Bize yeterli diyorlar. Buraya yapacaklarına bizim atıl olan tarım arazilerimiz var bu arazilerimize gelsinler, badem eksinler, oradan istifade etsinler. Ama bizim mera alanımıza dokunmasınlar istiyoruz diye bize bilgiler verdiler. Bizde bu hususta görüyoruz ki büyük bir mağduriyet yaşıyorlar. Sahil kenarından tutun da kocaman bir araziyi 3 bin dönümlük araziyi bir özel şirketle birlikte bademlik alana çevirmek istiyorlar. Şimdi buradaki alanı siz bademlik alana çevirirseniz ne olur? Buradaki vatandaşlarımız Aydıncık köyü vatandaşları gidip hayvanlarını nerede otlatacak? Bu sorunun da cevabını vermek lazım” şeklinde konuştu.