'Sizin Atatürk Gibi Bir Derdiniz Yok'

Elazığ'da inşa edilen 18 bin 423 seyirci kapasiteli stadın yapımında sona gelindi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Elazığ Stadyumunda 'Atatürk' isminin kaldırıldığı üzerine açıklamasının ardından AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ise Atatürk Stadyumu ile ilgili hiçbir sorun olmadığını 'Atatürk gibi bir derdiniz yok. Bırakın bunu malzeme yapmayın, yıllardır bunu sömürdünüz' dedi.

'Sizin Atatürk Gibi Bir Derdiniz Yok'

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un, Elazığ Stadyumunda ‘ Atatürk’ isminin kaldırıldığı üzerine sosyal medya üzerinden paylaşımına cevap verdi.

Başkan Yıldırım, “Atatürk hassasiyetini kendi vekilleri ve kendi il başkanın üzerinden güncelle bakayım. Kaftancıoğlu, İstanbul’da duruyor, ölmemiş ve Atatürk’e söyledikleri de ortada. Ne zaman çıkıp cevabını verdin. Sizin, Atatürk gibi bir derdiniz yok. Bırakın bunu malzeme yapmayın, yıllardır bunu sömürdünüz. Atatürk Stadyumu ile ilgili hiçbir sorun yok. Sorun beyinlerde var” diye konuştu.

’’Kaftancıoğlu’nun Atatürk’e söyledikleri de ortada, ne zaman çıkıp cevabını verdin”

Atatürk isminin üzerinden siyasetin yapılmasının yanlış olduğunu ifade eden Başkan Yıldırım, ’’21 yılda bu ülke adına yaptığımız kazanımların bir takım siyasi ihtiraslarla yok edilmesi gönlümüz razı değil. Alternatif sunabilirler, kendi projelerini koyabilirler ve biz daha iyi yapabiliriz derler. İktidar geçmiş 21 yıllık süreçte bizim kadar yapamadı, daha iyisini yapacağız gibi şeyler diyebilirler ve bunların hepsi doğaldır. Ama şunlar, dış güçler sadece hamaset anlamında bir cümle değil. Bidon, yaklaşık 5 sene önce ’Ben başkan olduğumda Türkiye’deki dostlarımla birlikte Erdoğan’ı indireceğiz’ bu cümleyi sarf etmişse ki sarf etti. Bu bile başlı başına bu ülke üzerinde oynanmak istenen oyunların, bu ülke üzerinde hesaba çekilmek, hizaya sokulmak, kalıba sokulmak istenen bir ülke ve lideri ve onun siyasi yapısında olduğunu anlamamak mümkün değil. Muhalefeti ve iktidarı ses yükselterek tepki vermesi gerekirdi. Biz gerekli sesi yükselttik ama muhalefetin de bu sesi yükseltmeliydi. Elazığ’daki stadyum konusunu basit bir siyasi malzeme yapılan bir tartışma alanı olarak görüyorum. Hiçbir şekilde kimsenin bu ülkenin kurucusu olan Atatürk ile bir sorunu olduğunu düşünmüyorum. İsimler üzerinden siyasi malzemenin yapılmaması gerekir. Onun biraz altına inildiğinde neden Elazığ Stadyumu denildiğini çok net kendisi de bilir. Atatürk hassasiyetini kendi vekilleri ve kendi il başkanın üzerinden güncelle bakayım. Kaftancıoğlu, İstanbul’da duruyor, ölmemiş ve Atatürk’e söyledikleri de ortada. Ne zaman çıkıp cevabını verdin. Sizin, Atatürk gibi bir derdiniz yok. Bırakın bunu malzeme yapmayın, yıllardır bunu sömürdünüz. Atatürk Stadyumu ile ilgili hiçbir sorun yok. Sorun beyinler de var’’ ifadelerini kullandı.