'Yerelde Başarılı Olamayan Devlet İradesinde Varlık Gösteremez'

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, ve AK Partili Belediye Başkanları, AK Parti Genel Merkezi tarafından Şırnak'ta düzenlenen ve 22 ilin belediye başkanının dâhil olduğu Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı'na katıldı.

'Yerelde Başarılı Olamayan Devlet İradesinde Varlık Gösteremez'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

AK Parti, hafta sonu Elazığ, Ağrı, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Şanlıurfa, Hakkari, Mardin ve Van başta olmak üzere 22 doğu ilinden 194 belediye başkanının katılımıyla Şırnak’ta Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet ile Elazığ’daki AK Partili ilçe ve belde belediye başkanları katıldı.

"2023'E GİDEN YOLDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ"
Birliğin, beraberliğin, barışın ve kardeşliğin şehri Şırnak’ta güzel bir program gerçekleştirildiğini aktaran AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Yaklaşık 500 kişiden oluşan AK Parti heyeti üç gün boyunca Şırnak’taydı. Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Özhaseki başkanlığındaki heyetimiz, esnaf ziyaretleriyle bölgedeki seçmenin şikâyet ve taleplerini dinledi. Şırnak’taki seçim zaferinin ardından Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan da geçtiğimiz yıl yapılan 7. Olağan Kongre sürecimizi 18 Ekim 2020’de Şırnak’tan başlatmış, ziyaretinde gerçekleştirdiği mitingde Şırnaklılara teşekkür etmişti. AK Parti, ilk günkü samimiyetle 20 yaşın heyecanı ve 20 yılın tecrübesiyle mücadelesini kararlılıkla devam ettiriyor. 20 yıl önce milletin umudu olarak yine milletin sinesinden çıkmış bu hareket Üstat Necip Fazıl'ın ifadesiyle 'pekleşe pekleşe' yoluna devam ediyor. 20 yıl önce dualarla, halis niyetlerle dikilen AK Parti fidanı, bugün 83 milyonun tamamını kuşatan ulu bir çınara dönüşmüş durumda. AK Parti, 10,5 milyonu aşan üye sayısıyla Türkiye'nin en büyük siyasi partisidir. Girdiğimiz tüm seçimlerde açık ara milletin teveccühüne mahzar olmuş bir hareketiz. Milletin tüm fertlerini, bütün renklerini bünyesinde barındıran güçlü bir kadroyuz. 20 yıl gibi kısa bir sürede Türkiye'yi başarıdan başarıya taşımış, siyaset tarihine altın harflerle nakşolmuş bir partiyiz. AK Parti, önce yerel yönetimlerde millete rüştünü ispat etmiş, ondan sonra ülke yönetimine talip olmuş bir harekettir. Yerelde başarılı olmayan, devlet idaresinde varlık gösteremez. İşte bu yüzden parti olarak bu tür yerel yönetim faaliyetini önemsiyoruz. Bu duygularla Yerel Yönetimler Bölge Toplantılarının 2023'e giden yolda önemli birer adım olduğunu ifade ediyor, toplantılarımızın şehirlerimize ve teşkilatlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.