'Yeter ki Siz Mutlu Olun Çocuklar!'

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Sosyal Uyum Projesi' faaliyetlerine devam ediyor.

'Yeter ki Siz Mutlu Olun Çocuklar!'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren sosyal çalışmacılar her hafta Elazığ’ın farklı bir mahallesine giderek dezavantajlı çocuklarımızla boyama, çocuk oyunları, yapboz gibi birtakım sosyal uyum etkinlikleri gerçekleştiriyorlar.

Etkinliğe katılan çocuklardan biri olan Fatma,  yapılan sosyal uyum etkinliklerinden memnuniyetini şöyle dile getirdi. ‘’Birden bir araba geldi. Sosyal uyum gençlik merkezi geldi. İlk geldiklerinde biz mahallede arkadaşlarımla oyun oynuyorduk. Bize o kadar çok güzel şeyler getirdiler ki hediye olarak birkaç kitap getirdiler. Kalem getirdiler. Boya kalemleri getirdiler. Çok güzel şeyler getirdiler. Bizimle oyun oynadılar, sohbet ettiler. Hatta bizi Gençlik Merkezine götürdüler. Orada bir voleybol sahası vardı. Basketbol potası vardı. Orada oynadık. Çok güzeldi. Bugün tekrar geldiler. Ben kapıyı açtım ve şoka girdim. O kadar iyi anlaştık ki o kadar güzel oynuyoruz. Ve onları o kadar çok seviyorum ki. Daha önce okula da gelmişlerdi. Tekrar gelecekler yine oynayacağız. Onları çok seviyorum. Onlara sevgilerimi yolluyorum.’’ İfadelerini kullanarak mutluluğunu dile getirdi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ‘’ Yapılan etkinliklerde Fatma gibi çocuklarımızın mutlu olduğunu görmek çalışma azmimizi ve gayretimizi arttırıyor. Bizleri de çok mutlu ediyor.  Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak ‘’ Yeter ki siz mutlu olun çocuklar.’’ deyip faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz.’’ dedi.