Başkan Ataş, Beyhanlılara Çağrıda Bulundu

Beyhan Belediye Başkanı Hüseyin Ataş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Beyhanlılara çağrıda bulunarak, TÜİK tarafından açıklanan verilere göre belde nüfusunun 2000 binin altına düştüğünü ve bundan dolayı da beldelerinin köy statüsüne geçeceğini belirterek tüm Beyhanlı vatandaşların ikametgahlarını beldeye taşımasını istedi...

Başkan Ataş, Beyhanlılara Çağrıda Bulundu

Elazığ'ın Palu ilçesine bağlı Beyhan Beldesi Belediye Başkanı Hüseyin Ataş, Beyhanlılara çağrıda bulundu.

Başkan Ataş yaptığı çağrıda, TÜİK tarafından açıklanan verilere göre beldelerinin nüfus sayının 1785'e düştüğünü ve bundan ötürüde beldelerinin köy statüsüne dönüşeceğinden dolayı tüm Beyhanlı vatandaşların ikametgahlarını beldeye taşımasını istedi.

"BEYHAN BELDEMİZ, KÖYE DÖNÜŞMESİN"
Başkan Ataş yaptığı paylaşımda; "2020 yılı Tuik verilerine göre Beldemizin Nufüsü 1.785 kişi olduğu bildirilmiştir.  03.07.2005 tarihinde yürürlüğe giren  5393 Sayılı Belediye Kanunun ilgili Maddeleri gereğince: Nüfusu 2.000'in altına düşen belediyeler, Danıştayın görüşü alınarak, İçişleri Bakanlığının önerisi üzerine müşterek kararname ile köye dönüştürülür denilmektedir. Beldemizin köye dönüştürülmemesi için duyarlı tüm Beyhan'lı kardeşlerimin İkametgahlarını en geç 31/12/2021 tarihine kadar  Beyhan'a alması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi önem arz etmektedir." ifadelerini kullandı.