Dr.Fatih Erbakan'dan Gündeme İlişkin Yazılı Açıklama

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Milli Görüş hareketi lideri ve 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın öncülüğünde kurulan D-8'in kuruluşunun 23. yıldönümünde yazılı açıklamada bulundu.

Dr.Fatih Erbakan'dan Gündeme İlişkin Yazılı Açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan,  "Dünyayı kutuplara ayırarak yaşanmaz bir hale sokan, Müslümanların yaşama haklarını  ellerinden alan küresel güç odaklarına karşı beyhude politikalar uygulayarak ve bundan sonuç bekleyerek bir yere varılamayacağı aşikardır. Bu nedenle bugün D-8'e her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönem yaşıyoruz." dedi.

 

D-8,  İslam aleminin  en büyük umut ışığı olmuştu!

Erbakan, tüm İslam aleminin umudu ve  21. yüzyılın kurtuluş reçetesi olarak kurulan D-8 ile ilgili şunları kaydetti:

"Küresel güç odakları tarafından  ‘Yeni Dünya Düzeni’ amacına ulaşılması amacıyla özellikle İslam coğrafyası üzerindeki zulüm ve sömürünün mubah sayıldığı, buna bağlı olarak Siyonizm’in yayılmacı politikası gereği Filistin’de hak ihlallerinin meşru görüldüğü bir dönemde, 15 Haziran 1997 tarihinde İstanbul’da yapılan hükümet başkanları zirvesiyle 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın öncülüğünde D-8’in resmen kurulması ‘Yeni Bir Dünya’ hedefinin gerçekleşmesi yolunda atılan en önemli somut ve resmi adımdır. Özellikle, Büyük Ortadoğu Projesi’nin ortaya konulması, Ortadoğu’nun ateş çemberine dönüştürülmesi ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı Condolezza  Rice’ın dile getirdiği ‘Ortadoğu’nun eskimiş haritalarının yeniden düzenlenmesi’ ve ‘Yeni Ortadoğu’nun oluşturulması fikri İslam Alemi için yeni bir Sevr niteliğinde olmuştur. Tüm İslam coğrafyasının  tehdit altında olduğu ve Irkçı Emperyalizm’in çarklarının hızla işlediği bir anda D-8 adımı tüm Müslümanların en büyük umut ışığı manasını taşımıştır."


D-8 kuruluş amaçlarına uygun şekilde harekete geçirilmeli

"Türkiye’nin, tüm İslam aleminin ve hatta 7 milyar insanlığın;  küresel güçler tarafından kontrol edilen ABD Yönetimi, G-20 ve AB başta olmak üzere zihniyeti ve sicili bozuk yapıların peşinden giderek onlara tek taraflı tavizler vererek kurtuluşa ermesi söz konusu değildir." diyen Erbakan, "Türkiye’ye karşı samimiyetsiz  söylemlerden  ve  oyalamadan daha fazla bir şey ifade etmeyen çifte standartçı bu unsurların ülkemize zarardan başka bir şey getirmeyeceği  Kıbrıs, Irak, Suriye, Libya ve Doğu Akdeniz olaylarında daha da belirgin bir hal almıştır. Türkiye’nin güçlülere tabi olan değil, bizatihi kendisi güçlü bir aktör olarak uluslararası alanda söz sahibi olabilmesi için mutlak suretle D-8 Teşkilatı’nı  23 yıl önceki kuruluş amaçlarına uygun şekilde harekete geçirmesi ve söylemden çok eylem planlarını uygulamaya koyması şarttır." ifadesinde bulundu.

En önemli önceliğimiz D-8'i canlandırmak!

Erbakan parti olarak dış politikada en önemli önceliklerinin D-8'i kuruluş gayesi en uygun hale getirmek olduğunu belirterek,  "Bu duygu ve düşüncelerle, İslam Alemi’nin ve tüm insanlığın kurtuluşunun anahtarı olan D-8’in  23. kuruluş yıldönümünü kutluyor, insanlığın içinde bulunduğu maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulması ve geleceğe daha büyük bir güvenle bakabilmesi için Yeniden Refah Partisi olarak dış politikada en önemli önceliğimizin D-8 Organizasyonu’nun yeniden canlandırılması ve asli hedefleri doğrultusunda çalıştırılması olacağını ifade ediyoruz. Bu vesileyle D-8 Organizasyonu’nun mimarı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı bir kez daha rahmetle ve özlemle anıyoruz." dedi.