Elazığlı İş Kadını Yine En Güçlüler Arasında Yerini Aldı

Elazığlı iş kadını Prof. Dr. Yasemin Açık, Fortune Dergisi tarafından bu yıl 10'uncusu yayınlanan "Türkiye'nin En Güçlü 50 İş Kadını" listesinde yer aldı.

Elazığlı İş Kadını Yine En Güçlüler Arasında Yerini Aldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı,  Elazığlı hemşehrimiz ve başarılı iş kadını  Prof. Dr. Yasemin Açık, iş dünyasının önde gelen Dergilerinden biri olan Fortune Dergisi tarafından, bu yıl onuncusu yayımlanan “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını" listesinde 33’üncü sırada yer aldı.

Türk iş dünyasının vizyoner ve yenilikçi kadın liderlerinin yer aldığı "Fortune En Güçlü 50 İş Kadını Listesi"; yönetilen şirketin büyüklüğü ve global ekonomideki önemi, kurumun performansı ve yönü, yöneticinin kariyer çizgisinde nasıl ilerlediği ve sosyal-kültürel kalkınmaya etkisi gibi kriterlere göre belirleniyor. Listede yer alan başarılı isimler, kadın iş gücünün performansını göstermesi açısından önem taşıyor.

Seza Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’ın, 2016 yılında 250 milyon dolarlık yatırımla, Türkiye çimento sektörüne direkt yatırım yapan tek kadın ünvanını aldığını vurgulayan Fortune; Prof. Dr. Yasemin Açık ile ilgili “Doğu Anadolu bölgesinde büyük yatırımlar yapıyor. Açık, Fırat Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaparken katıldığı sivil toplum örgütlerinde, kadınların iş hayatında daha aktif olması için çalışıyor. Halk sağlığı uzmanı olan Açık, 1997’de İngiltere’de Nottingham Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı ve Epidemioloji Bölümü’nde çalıştı” ifadelerine yer verdi.