Hac Hazırlık Kursları Başladı

2019 yılı hac organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ve Başkanlığın gözetim ve denetiminde bulunan seyahat acentaları ile ilimizden hacca gidecek hacı adayları için düzenlenen hazırlık kursları başladı.

Hac Hazırlık Kursları Başladı Elazığ Güncel

Hac ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri için irşat, rehberlik, bilgilendirme ve aydınlatma hizmetleri vermek üzere Elazığ İl Müftülüğü tarafından düzenlenen ve 4 etaptan oluşan seminerlerin ilki bugün Edibe Can Konferans Salonu’nda yapıldı.

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya ve Personel Şube Müdürü Ali Gün tarafından verilen seminere hacı adayları yoğun ilgi gösterdi.

Elazığ’dan bu yıl Diyanet ve acentalar aracılığıyla kutsal topraklara gitmeye hak kazanan toplam 894 hacı adayının heyecanı gözlerden kaçmadı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; Hac ibadetinin önemi üzerinde duran İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya “İbadet Bilinci ve Hac İbadeti” konusunda hacı adaylarını bilgilendirdi.

Verilen aranın ardından kürsüye gelen Personel Şube Müdürü Ali Gün ise Hac ibadetinin hurafelere sapılmadan yapılması gereken bir amel olduğuna dikkat çekerek; “Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamları” başlığı altında sunumunu gerçekleştirdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

GÜNCEL GALERİLER

GÜNCEL VİDEOLAR

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom